ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

زامارین

Xamarin


توضیح خلاصه

زامارین یک شرکت نرم افزاری در سانفرانسیسکو واقع در کالیفرنیا است که در سال ۲۰۱۱ توسط مهندسانی که پروژه مونو (Mono) را راه اندازی کردند ایجاد شده است. پروژه های مونو این امکان را به توسعه دهندگان می دهند که بتوانند با زبان سی شارپ تحت سیستم عامل های اندروید و iOS برنامه سازی کنند.


توضیحات کامل

شرکت زامارین یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار متن‌باز را تحت عنوان مونو دولوپ (Mono Develop) را ایجاد کرده است که می‌توان آن را برای لینوکس، سیستم عامل مک ۱۰ و مایکروسافت ویندوز و برای توسعهٔ برنامه‌هایی که یکی از دو چارچوب مونو و دات‌ نت را هدف قرارداده‌اند به کار گرفت. مونو دولوپ قابلیت‌هایی شبیه نت‌ بینز و مایکروسافت ویژوال استادیو از قبیل تکمیل‌سازی کد خودکار، کنترل نسخه، یک واسط گرافیکی کاربر و طراح وب ارائه می‌دهد. در واقع می توان با زامارین به راحتی همانند برنامه هایی که در ویژوال استادیو برای ویندوزفون با زبان سی شارپ شی گرا ساخته می شود، برای سیستم عامل های اندروید و iOS برنامه ساخت.

xamarin-logo

تعداد کاربران زامارین در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۱ میلیون نفر در بیش از ۱۲۰ کشور رسید. این شرکت توسط کمپانی مایکروسافت مورد حمایت قرار گرفت و امکان استفاده از زامارین در برنامه ی ویژوال استادیو به عنوان پروژه های اندروید و iOS فراهم شده است. پیش بینی شده که در صورت پیشرفت زامارین، برنامه نویسان مختلف روی به زبان سی شارپ بیاورند و استفاده از زبان های دیگر برنامه نویسی کم رنگ تر شود. چرا که در این صورت می توان با یک زبان برای همه ی سیستم عامل ها برنامه نوشت و این ویژگی خواسته ی همه ی توسعه دهندگان است تا آن ها مجبور نشوند یک برنامه را چند بار در زبان های مختلف بنویسند.

3 OS with Xamarin

پلتفرم زامارین:

طرز استفاده از زامارین:

برای استفاده از زامارین دو راه وجود دارد:

اول: نصب زامارین استادیو

دوم: نصب زامارین مخصوص ویژوال استادیو

در روش دوم یک افزونه در ویژوال استادیو نصب می شود و در محیط ویژوال استادیو به برنامه نویسی پرداخته می شود. در این روش می توان از زامارین استادیو هم کمک گرفت.

مواردی که برای اجرای زامارین نیاز هستند:

– جاوا SDK یا همان JDK

– اندروید SDK

– GTK#

برای نصب دستی زامارین یا زامارین استادیو باید موارد بالا را همراه با یک یا هر دو این برنامه ها نصب کرد.

این شرکت یک بسته ی نصبی را آماده کرده که همه ی این موارد را به صورت خودکار نصب می کند. این بسته پس از دریافت ایمیل، شماره ی تلفن، نام کمپانی و نام فرد در اختیار کاربر قرار می گیرد که به راحتی از سایت این شرکت قابل دانلود است.

تمامی این موارد به صورت کاملا رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد.

اپراتور های پشتیبانی زامارین به تک تک سولات کاربران و توسعه دهندگان پاسخ می دهند و میزان رضایت افراد به طور مستقیم با ایمیل از آن ها سوال می شود.

 

محیط زامارین استادیو:

Xamarin Studio

 

محیط زامارین در ویژوال استادیو:

Xamarin-in-visual-studio

تست کننده ی ابری آنلاین زامارین:

زامارین این امکان را فراهم کرده که توسعه دهنده بتواند برنامه ی خود را به صورت آنلاین کامپایل کند و بتواند تمام خطا ها و باگ های موجود در آن ها را پیدا کند. در این ویژگی می توان برنامه را در بیش از ۲۰۰۰ دستگاه با سیستم عامل های اندروید ، ویندزوفون و  iOS ها تست کرد تا کوچک ترین مشکلی برای برنامه باقی نماند. این عیب یابی قدم به قدم و با گزارش تمام جزئیات صورت می گیرد. کافیست توسعه دهنده برنامه ی خود را در این فضای ابری آپلود کند و به تست کردن بپردازد.

xamarin test cloud

تحلیل گر زامارین:

زامارین یک پنل کاربری در اختیار توسعه دهنده قرار می دهد تا همه ی اتفاقاتی که برای یک برنامه در میان تمام دستگاه های جهان رخ افتاده است، در معرض دید وی باشد. تمام این گزارشات به صورت تحلیل شده به برنامه نویس ابلاغ می شود. این گزارش ها به صورت مفصل بوده و اطلاعات مفید و جالبی را ارائه می دهند. مثلا میزان نصب برنامه در سیستم عامل های مختلف، میزان استفاده ی کاربران از برنامه، کرش ها و خطا هایی که مردم در برنامه با آن ها روبرو شده اند و …

xamarin insights

دانشگاه زامارین:

این دانشگاه به صورت آنلاین کلاس های برنامه نویسی برای اندروید ، iOS و ویندزوفون در محیط زامارین را برگزار می کند. کارشناسان و مشاوران تحصیلی زامارین در دسترس دانشجویان هستند تا راهنمایی هایی ویژه ی هر شخص ارائه دهند و استراتژی برنامه های موبایل را به آنان بیاموزند. همچنین فعالیت های دیگری در زمینه ی آموزشی در این دانشگاه صورت می گیرد. هزینه ی هر دانشجو بابت هر سال عضویت در دانشگاه زامارین ۱,۹۹۵$ می باشد. علاقه مندان می توانند به صورت آزمایشی در چند جلسه از کلاس ها شرکت کنند و سپس ثبت نام اصلی را انجام دهند.

 

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید