ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

ویندوز هلو

Windows Hello


توضیح خلاصه

ویندوز هلو سیستم رمز گذاری جدیدی است که توسط مایکروسافت و به همراه ویندوز 10 معرفی شد. در ویندوز هلو به جای روش های رمز گذاری قدیمی، از روش احراز هویت بیومتریک استفاده می شود که با استفاده از شناسایی صورت، اثر انگشت، عنبیه ی چشم و یا …، اقدام به بازکردن قفل دستگاه شما می کند. جزییات ویندوز هلو را در توضیحات کامل این مقاله بخوانید.


توضیحات کامل

یکی از قابلیت های سیستم عامل های مختلف، روش رمز گذاری برای ورود به آن ها است. ویندوز هلو نیز قابلیت رمز گذاری جدیدی است که مایکروسافت آن را به همراه ویندوز ۱۰ معرفی کرد، ویندوز هلو در واقع پشتیبانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ از احراز هویت بیومتریک را فراهم می کند که با استفاده از صورت، اثر انگشت، عنبیه ی چشم و یا …، اقدام به بازکردن قفل دستگاه شما می کند. با استفاده از این تکنولوژی، شما خیلی امن تر می توانید به اطلاعات، برنامه ها، داده ها و یا حتی وب سایت ها و سرویس های مختلف دسترسی داشته باشید.

این روش دیگر مشکلات رمز عبور قدیمی را ندارد که گاهی فراموش می شد، هک می شد، و یا برای به خاطر سپردن آن مجبور می شدید که آن را جایی بنویسید و با خود داشته باشید که امنیت آن را بسیار در معرض خطر قرار می داد. ویندوز هلو از سخت افزار های پیشرفته ای پشتیبانی می کند که حسگر های مدرن و جدید به کار رفته در آن ها، ویژگی های خاص و منحصر به فرد بیومتریک شما را به خاطر می سپارند و از آن ها برای شناسایی شما استفاده می کنند.

ویندوز هلو در سیستم عامل ویندوز 10

ویندوز هلو در سیستم عامل ویندوز ۱۰

قابلیت ویندوز هلو در دستگاه های مختلف به شکل های متفاوتی می تواند وجود داشته باشد، به عنوان مثال در تبلت سرفس پرو ۴ این قابلیت هم به صورت تشخیص چهره از طریق خود تبلت و هم به صورت تشخیص اثر انگشت از طریق کیبورد کاور سرفس پرو ۴ وجود دارد، همچنین قابلیت ویندوز هلو در پرچمداران جدید مایکروسافت یعنی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال به صورت تشخیص عنبیه چشم وجود دارد.

ویندوز هلو از سطح امنیتی بسیار بالایی برخوردار است. از آن جایی که هر شخص با توجه به اطلاعات ژنتیکی منحصر به فردی که دارد، خصوصیات بیومتریکی متمایزی نسبت به سایر افراد دارد، ویندوز هلو نیز با بهره گیری از سخت افزار های پیشرفته و با بررسی هویت بیومتریک هر شخص، اقدام به شناسایی فرد مورد نظر می کند. ضریب امنیتی ویندوز هلو در سطحی قرار دارد که به راحتی می تواند دو قلو ها را نیز از یکدیگر تمایز داده و دسترسی به دستگاه مورد نظر را تنها برای صاحب آن دستگاه امکان پذیر سازد. از آن جایی که محتوای ماده ی وراثتی دو قلو ها مشابه یکدیگر می باشد، دو قلو ها ظاهر یکسانی را دارند، اما هنگامی که در سطح مولکولی بحث می شود، حتی دو قلو های تک تخمی نیز که نزدیک ترین شباهت را به یکدیگر دارند، به علت تفاوت در بیان ماده وراثتی خود که به دلیل عوامل مختلفی صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی می باشند که با چشم انسان قابل تشخیص نمی باشند، اما از آن جایی که قابلیت ویندوز هلو از سخت افزار های بسیار پیشرفته ای بهره می برد، به راحتی می تواند دو قلو ها را بر اساس احراز هویت بیومتریک آن ها، از یکدیگر تشخیص داده و دسترسی به دستگاه مورد نظر را تنها برای صاحب آن دستگاه امکان پذیر می سازد.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید