ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

اسکایپ

Skype


توضیح خلاصه

اسکایپ نرم افزاری برای برقراری تماس از طریق صدا روی پروتکل اینترنت است که برای اولین بار توسط نیکلاس زنستروم و جانوس فریس ایجاد شد. یک دانمارکی و یک سوئدی که چند سال پیش بر روی یک پروژه همکاری داشتند. اولین نسخه اسکایپ در سال 2003 به بازار عرضه شد.


توضیحات کامل

اسکایپ یکی از قدیمی ترین نرم افزار های و برقراری تماس است و در طی این سال ها کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. ۲ سال بعد از عرضه اولین نسخه اسکایپ کمپانی ebay شرکت اسکایپ را خریداری و روی آن سرمایه گذاری کرد و نهایتا در سال ۲۰۱۱ غول نرم افزار جهان به فکر خرید اسکایپ افتاد و آن را به قیمت ۸٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد و به توسعه آن پرداخت.

امروزه سرور های اسکایپ بسیار قدرتمند تر شده و کاربران زیادی را به خود جذب کرده است و بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط مایکروسافت این نرم افزار ماهانه ۳۰۰ میلیون کاربر فعال و ۱ میلیارد دقیقه برقراری تماس صوتی دارد. مایکروسافت نیز روز به روز این نرم افزار را گسترش می دهد و به امکانات آن اضافه می کند.

skype-for-business-surface

اسکایپ علاوه بر امکان برقراری تماس صوتی، امکان برقراری تماس ویدیویی، ارسال پیام، فایل، عکس و… را نیز دارد. همچنین می توان از آن برای برقراری کنفرانس های صوتی و ویدیویی یا ایجاد گروه ها استفاده کرد. در به روز رسانی اخیر این نرم افزار نیز بات ها به آن اضافه شده اند که امکانات مختلفی را برای کاربر فراهم می کنند و کاربر می تواند با استفاده از این بات ها عکس یا فیلم یا آهنگ مورد نظر خود را جست و جو و دریافت کند و نیز از طریق یک بات سفارش غذا بدهد.

در سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت اسکایپ را به صورت یونیورسال نیز عرضه کرده و اکنون اسکایپ در هالولنز، ویندوز ۱۰، ویندوز ۱۰ موبایل و اکس باکس وان در دسترس است. علاوه بر نسخه یونیورسال ویندوز اسکایپ تقریبا در همه جا و همه سیستم عامل ها قابل دسترسی است و تاکنون برای سیستم عامل های مک او اس، آی او اس، اندروید، بلک بری و لینوکس عرضه شده و یک نسخه معمولی و مخصوص کامپیوتر نیز برای ویندوز دارد. همچنین اسکایپ در وب سرویس های مایکروسافت از جمله MSN، اوت لوک، اسکایپ دات کام و… قابل دسترسی است.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید