ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

قابلیت Quiet Hours

Quiet Hours


توضیح خلاصه

Quiet Hours قابلیتی است که به شما این امکان را می دهد با فعالسازی آن هنگام جلسه های کاری یا هنگام خواب گوشی خود را کاملا ساکت کنید و افرادی که با شما تماس می گیرند یا پیام می دهند نتوانند به شما دسترسی داشته باشند.


توضیحات کامل

Quiet Hours نام قابلیتی است که در ویندوزفون ۸٫۱ شاهد آن بودیم و قابلیتی خوب و کاربردی است و به وسیله آن می توان هنگام خواب و یا در جلسات از ساکت بودن گوشی رضایت کامل داشت. در این قابلیت مشابه حالت Airplane Mode گوشی از دسترس خارج می شود و دیگران نمی توانند با شما تماس برقرار کنند. اما مزیت آن نسبت به حالت پرواز یا همان Airplane Mode این است که شما به شبکه های مخابراتی دسترسی کامل دارید و حتی شما می توانید برقراری تماس کنید اما گوشی شما تماس دیگران را رد می کند و کاملا ساکت می ماند. وقتی پیامکی برایتان ارسال شود کرتانا به صورت خودکار جواب می دهد و اطلاع رسانی می کند که امکان برقراری ارتباط را ندارید. نوتیفیکیشن ها هم در قسمت Action Center نمایش داده می شوند اما صدایی را ایجاد نمی کنند. این قابلیت به ویندوز ۱۰ موبایل هم آمده و تغییر چندانی هم نداشته است.

برای فعال کردن این قابلیت می توانید وارد قسمت ستینگ شده و به قسمت Quiet Hours بروید. با قرار دادن گزینه اول یعنی Right now بر روی on این قابلیت فعال می شود و گزینه دوم یعنی Automatic rules هم این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا به صورت روزانه از طریق کرتانا این قابلیت را فعال کنید. در قسمت Breakthrough rules هم می توانید مخاطبینی که مد نظرتان هستند را انتخاب کنید تا آن ها هنگام فعال بودن این قابلیت به شما دسترسی داشته باشند.

Quiet-Hours-in-windowsphone-8.1-and-windows-10-mobile

توسط گزینه های پایین تر هم می توانید فعال بودن یا نبودن پاسخگویی خودکار به پیام ها از طریق کرتانا برای اطلاع رسانی عدم پاسخگویی شما در زمان فعلی را فعال یا غیر فعال کنید و نیز نحوه تماس های دریافتی و پیام های دریافتی را مدیریت کنید.

نکته قابل ذکر آنکه اگر فردی در کمتر از ۱ دقیقه تماس خود را مجدد با شما برقرار کند گوشی شما زنگ خواهد خورد و در ضمن برای استفاده از این قابلیت باید حتما کرتانا فعال باشد و نیز بهتر است ریجن گوشی شما بر روی ایالات متحده آمریکا تنظیم باشد.

 

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید