ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

پروژه آکسفورد

Project Oxford


توضیح خلاصه

پروژه آکسفورد مجموعه ای از سرویس ها برای درک داده ها است که توسط مایکروسافت معرفی شده است و توسعه دهندگان با استفاده از این سرویس ها می توانند برنامه های هوشمند بسازند. این پروژه تحولی را در API ها و SDK ها فراهم کرده است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به راحتی سرویس های هوشمند را به ایده های خود اضافه کنند.


توضیحات کامل

پروژه آکسفورد مجموعه ای از سرویس ها به همراه نمونه تکامل یافته ای از  API ها و SDK های قبلی است که به توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های هوشمند کمک می کند. پروژه آکسفورد شامل مجموعه سرویس هایی برای درک داده ها و اضافه کردن “هوشمندی” به برنامه ها است. این پروژه تحولی را در  API ها و SDK ها فراهم کرده که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به راحتی سرویس هوشمندی را به ایده های خود اضافه کنند.

Oxford

پروژه آکسفورد از زمان معرفی آن توسط مایکروسافت تا به امروز در حال رشد و گسترش یافتن است و به مرور زمان سرویس های جدیدی به آن اضافه می شود. API هایی که تا کنون توسط پروژه آکسفورد ارائه می شوند، شامل موارد زیر است.

Computer Vision APIs: مجموعه ای از الگوریتم های پردازش تصویر هنر محور هستند که برای برگرداندن اطلاعاتی که بر اساس محتویات بصری می باشند، طراحی شده اند و برای تولید تصویر کوچک ایده آل شما به کار می روند. با استفاده از API ها شما می توانید انتخاب کنید که کدام ویژگی های بصری که با منطبق نیاز های شما  هستند، استخراج شوند.

Face APIs: الگوریتم های چهره مبتنی بر سرویس ابری و هنر محور مایکروسافت برای شناسایی و تشخیص چهره انسان در تصاویر. برنامه های گوشی های هوشمند و رایانه ها می توانند از قابلیت های Face بهره ببرند.

Emotion APIs: الگوریتم های تشخیص احساسات مبتنی بر سرویس ابری مایکروسافت که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های شخصی تری را بسازند. این API قابلیت شناسایی هشت حالت عاطفی چهره – خشم، تحقیر، ترس، نفرت، شادی،بی تفاوت، غم یا تعجب – را از طریق بررسی چهره های مختلف دارد.

Speech APIs: الگوریتم های هنر محوری را فراهم می کنند که برای پردازش زبان گفتاری به کار می روند. با استفاده از این API ها توسعه دهندگان می توانند به راحتی قابلیت انجام عملیات های مبتنی بر صحبت کردن به برنامه های خود بیافزایند. در موارد خاص، این API اجازه تعامل آنی کاربر با برنامه را هم فراهم می سازد.

Spell Check APIs: الگوریتم های املایی مبتنی بر سرویس ابری و هنر محور مایکروسافتبرای شناسایی و تشخیص طیف گسترده ای از اشتباهات املایی. برنامه های گوشی های هوشمند و رایانه ها می توانند از قابلیت های Spell بهره ببرند.

Language Understanding Intelligent Service (LUIS): سرویس هوشمند درک زبان (LUIS)، راهی سریع و آسان را برای افزودن ویژگی درک زبانی به برنامه ها، ارائه می دهند. LUIS به شما اجازه می دهد که از مدل های از پیش ساخته شده جهانی که با نیاز شما سازگار هستند، استفاده کنید، و هنگامی که به یک نمونه مخصوص نیاز دارید، LUIS پروسه ای کمکی برای راهنمایی شما به جهت ساخت سریع آن نمونه را ارائه می دهد.

Oxford.png

مایکروسافت تا کنون سرویس های مختلفی از طریق پروژه آکسفورد ارائه داده است و بر همچنین این سرویس های در آینده و از سوی مایکروسافت گسترش خواهند یافت. توسعه دهندگان می توانند با بهره گیری از API ها و SDK های پروژه ی آکسفورد، برنامه هایی را بسازند که سطح بالاتری در تعامل با کاربران دارند و این تعامل می تواند با توجه به طیف گسترده سرویس های پروژه آکسفورد، در زمینه های مختلفی صورت پذیرد.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید