ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

اوت لوک

Outlook


توضیح خلاصه

مایکروسافت اوت لوک یک سرویس پست الکترونیک و حتی می توان گفت یک مدیر اطلاعات شخصی است. برنامه آن نیز به عنوان عضوی از مجموعه آفیس در اختیار کاربران قرار می گیرد. اوت لوک شامل سرویس های متنوع ای برای کاربران از جمله سرویس پست الکترونیک و تقویم می شود.


توضیحات کامل

مایکروسافت اوت لوک یک سرویس پست الکترونیک است که برای دسترسی به سرور های Exchange مایکروسافت تدارک دیده شده و علاوه بر آن اوت لوک نه تنها برای دسترسی به سرور های پست الکترونیک، بلکه برای ارائه دیگر سرویس ها از جمله تقویم، مدیریت فعالیت ها و تماس ها توسط مایکروسافت در نظر گرفته شده است.

outlook_logo_and_wordmark-svg

برنامه اوت لوک، اولین بار به عنوان عضوی از مجموعه آفیس ۹۷ عرضه شد. با این عرضه سرویس های پست الکترونیک، تقویم، تماس ها، یاداشت و مواردی از این دست به صورت مجتمع و یکپارچه تحت عنوان اوت لوک به کاربران آفیس و ویندوز عرضه شد. با این اوصاف اگر چه برای اکثر کاربران نام اوت لوک تداعی کنند پست الکترونیک مایکروسافت است اما در حقیقت اوت لوک چیزی فراتر از تنها یک دستیار پست الکترونیک مشتری و بلکه یک مدیر اطلاعات شخصی می باشد.

درواقع اوت لوک یک سرویس رایگان پست الکترونیک و تقویم است که به شما در مدیریت تمام کار ها و فعالیت های مهم کمک می کند. اوت لوک علاوه بر سرویس های خود به دیگر سرویس های محبوب نیز توسط افزونه ها متصل می شود. از مهمترین افزونه های حال حاضر اوت لوک می توان موارد زیر نام برد.

  • Uber
  • PayPal
  • Yelp
  • Wunderlist
  • Evernote
  • Boomerang
  • Giphy

hotmail-msn-outlook1در سال ۲۰۱۲ میلادی مایکروسافت در پی انتشار خبری، تصمیم خود را برای تغییر نام سرویس پست الکترونیک هات میل به اوت لوک را اعلام کرد. به این ترتیب تمام حساب های هات میل با حفظ اطلاعات به اوت لوک منتقل شدند و کاربران این حساب ها برای استفاده از حساب خود باید از رابط های کاربری و سرویس های در نظر گرفته شده برای اوت لوک استفاده می کردند.

2016-11-07_13-45-09مایکروسافت به کاربران اوت لوک این توانایی را داده است که تنها با استفاده از یک حساب کاربری تجربه ای مشابه و اختصاصی روی تمام دستگاه ها و سرویس های مربوط به این شرکت داشته باشند. بدین شکل هر کاربر ویندوز ۱۰ با استفاده از حساب کاربری خود علاوه بر استفاده های معمول از سرویس های اوت لوک می تواند تجربه ای منحصر به فرد در استفاده از دیگر سرویس هایی مثل وان درایو، اسکایپ، اکس باکس لایو، استور و … داشته باشند.

outlook1علاوه بر آن مایکروسافت برنامه اوت لوک را برای دیگر پلت فرم های محبوب حال حاضر از جمله اندروید و IOS نیز ارائه کرده است و شما با استفاده از برنامه اوت لوک نه تنها در ویندوز و ویندوز موبایل بلکه در دیگر پلت فرم ها می توانید برای اتصال به انواع سرور های پست الکترونیک مثل Hotmail, Gmail, Yahoo Mail و… استفاده کنید. مایکروسافت حتی توانایی ارتباط برقرار کردن دیگر برنامه های شخص ثالث با سرویس های اوت لوک را هم تدارک دیده است.

2016-11-07_16-35-26طبق آخرین آمار های شرکت مایکروسافت اوت لوک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید