ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

آیلندوود

Islandwood


توضیح خلاصه

آیلندوود نام پروژه ی متن بازی است که توسط مایکروسافت و برای توسعه دهندگان ارائه شده است. پروژه آیلندوود یک محیط برنامه نویسی Objective-C را برای Visual Studio فراهم می کند و از API های سیستم عامل iOS پشتیبانی می کند. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از پروژه آیلندوود برنامه های خود را که برای سیستم عامل iOS ساخته شده اند، برای سیستم عامل ویندوز پورت کنند.


توضیحات کامل

پروژه آیلندوود یک پل نرم افزاری است که به توسعه دهندگان سیستم عامل iOS این امکان را می دهد تا برنامه های خود را بدون این که از ابتدا برای سیستم عامل ویندوز کد نویسی کنند، با تغییراتی در کد های نسخه iOS این برنامه ها از طریق این پروژه، نسخه ی ویندوزی این برنامه ها را بسازند. در واقع پروژه آیلندوود که به عنوان یک پل نرم افزاری عمل می کند، محیطی را برای توسعه دهدگان فراهم می کند تا برنامه های خود را که برای سیستم عامل iOS ساخته اند، با استفاده از پروژه آیلندوود برای سیستم عامل ویندوز پورت کنند.

Islandwood

پل نرم افزاری آیلندوود به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از آن توسعه دهندگان می توانند تا با تغییر در کد های برنامه های iOS خود، از این کد ها برای ساخت نسخه های ویندوزی برنامه های خود استفاده کنند. علاوه بر تغییر در کد های برنامه ها، توسعه دهندگان باید از طریق پروژه آیلندوود API های نسخه های iOS برنامه های خود را با معادل های این API ها در سیستم عامل ویندوز جایگزین کنند. بنابراین با استفاده از پروژه آیلندوود توسعه دهندگان می توانند برنامه های کامل ویندوزی بسازند.

در پل نرم افزاری آیلندوود، موارد بسیاری برای کمک توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دسترسی کامل به API های ویندوز: آسان کردن استفاده از API های ویندوز در زبان برنامه نویسی و کد های Objective-C

سازگاری iOS: توانمند سازی توسعه دهندگان برای استفاده از بیشترین میزان کد های موجود در اپلیکیشن iOS برای پورت کردن، تا جایی که به صورت منطقی ممکن باشد

عدم sandboxing: تمام API های ویندوز و iOS باید قادر به تعامل با هم باشند

عدم sandboxing این امکان را فراهم می سازد تا اگر ابزار پورت مایکروسافت نتواند از یک API مربوط به سیستم عامل iOS پشتیبانی کند، توسعه دهنده بتواند مستقیماً API های ویندوزی را فراخوانی کند. مایکروسافت تمام API هایی که توسعه دهنده ها لازم خواهند داشت را پیش بینی می کند و رفته رفته آن ها را ایجاد خواهد کرد تا اگر ابزار پورت، یک یا چند مورد از API های مربوط به سیستم عامل iOS را پشتیبانی نکرده یا غیر مجاز دانست، توسعه دهنده بتواند API هایی که مایکروسافت به صورت معادل ایجاد کرده است را مستقیماً مورد استفاده قرار دهد.

متن باز بودن پروژه آیلندوود این امکان را فراهم می سازد تا اگر توسعه دهنده ای در طول مراحل پورت برنامه خود با یک مشکل یا محدودیت رو به رو شد، خود بتواند آن مشکل را با اعمال برخی تغییرات در ساختار این ابزار، حل کند. و یا از دیگر توسعه دهندگانی که قبلا این مشکل را داشته و آن را حل کرده اند، کمک بگیرد. در واقع مایکروسافت نمی خواهد هیچ توسعه دهنده ای به خاطر یک مشکل اجتناب ناپذیر، ساعت ها از وقت خود را از دست بدهد.

Project-Islandwood

مایکروسافت با ارائه پروژه آیلندوود در تلاش است تا محیطی بسیار ساده را برای توسعه دهندگان سیستم عامل iOS فراهم سازد تا با استفاده از آن بتوانند برنامه های خود را برای سیستم عامل ویندوز پورت کنند. پروژه آیلندوود به مرور زمان و توسط مایکروسافت تکامل یافته تر خواهد شد و امکانات بیشتری را در دسترس توسعه دهندگان قرار خواهد داد.

 

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید