ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

اسکنر اثر انگشت

Fingerprint Scanner


توضیح خلاصه

اسکنر اثر انگشت یک دستگاه الکترونیکی است که از آن برای تهیه تصویر دیجیتالی از الگوی اثر انگشت استفاده می شود. از الگوی اثر انگشت افراد در زمینه های مختلفی استفاده می شود که یکی از مهم ترین این زمینه ها، استفاده از ان به عنوان رمز بیومتریکی است.


توضیحات کامل

شناسایی اثر انگشت یا احراز هویت بیومتریک از طریق اثر انگشت امروزه در موارد بسیاری کاربرد دارد که یکی از مهمترین آن ها، رمز گذاری به روش احراز هویت بیومتریک است. امروزه از روش رمز گذاری به روش احراز هویت بیومتریک در وسایل الکترونیکی مختلفی استفاده می شود، مایکروسافت نیز با معرفی قابلیت ویندوز هلو در سیستم عامل ویندوز ۱۰، پشتیبانی از روش رمز گذاری احراز هویت بیومتریک را به محصولات ویندوزی افزود.

Security-fingerprint

آن چیزی که باعث منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر شخص می شود، الگوی مشخص شکل گرفته از نحوه قرار گیری شیار ها و خطوط موجود بر روی سطح انگشتان هر شخص است که این نحوه قرار گیری برای هر شخص کاملاً منحصر به فرد است و هیچ دو شخصی را نمی توان یافت که با توجه به این الگوی منحصر به فرد از شیار ها و خطوط، اثر انگشت کاملاً یکسانی را داشته باشند. از این رو استفاده از اسکنر اثر انگشت به عنوان یکی از روش های احراز هویت بیومتریک امروزه بسیار رواج یافته است و استفاده از این روش، سطح امنیت بالایی را برای دستگاه های الکترونیکی به ارمغان می آورد.

امروزه از اسکنر های اثر انگشت مختلفی در دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به اسکنر های نوری، خازنی، ما فوق صوت، حرارتی، پیزوالکتریک و … اشاره کرد. مایکروسافت سرفس پرو ۴ از جدید ترین محصولات کمپانی مایکروسافت است که از اسکنر اثر انگشت بهره می برد و این اسکنر در کیبورد کاور سرفس پرو ۴ جای گرفته است.

microsoft_surface_pro_4_fingerprint

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید