ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

به‌روزرسانی کریترز

Creators Update


توضیح خلاصه

به‌روزرسانی کریترز، اولین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 برای سال 2017 می‌باشد و قرار است در این به‌روزرسانی ویژگی‌های جدیدی به ویندوز 10 اضافه گردند که بهره‌وری افراد را در خلق محتوای جدید افزایش دهند.


توضیحات کامل

windows-10-creators-update-cover

باعرضه ویندوز ۱۰، مایکروسافت معماری سرویس‌گرا را بر سیستم‌عامل خود اعمال کرد. از آن پس کاربران به‌جای اینکه هر چندسال منتظر عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از ویندوز باشند، به‌روزرسانی‌هایی را دریافت می‌کنند که ویژگی‌های جدیدی را به‌ سیستم‌عامل‌شان اضافه می‌کند. ویندوز ۱۰ از زمان عرضه تا به حال به‌روزرسانی‌های زیادی را دریافت کرده اما دو تا از آن‌ها بزرگ‌تر از بقیه بودند و ویژگی‌های جدیدی را با خود به‌ ارمغان آوردند. حال قرار است در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی، سومین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل برای عموم عرضه گردد که با نام کریترز یا Creators شناخته می‌شود. تمرکز این به‌روزرسانی بر روی افزایش بهره‌وری کاربران ویندوز ۱۰ در خلق محتوا است و قرار است ویژگی‌های مرتبط با این موضوع را برای افراد فراهم کند.

paint-3d-trailer

از مهم‌ترین بخش‌های که مایکروسافت برای این به‌روزرسانی تمرکز زیادی رویش کرده، قسمت ۳بُعدی ویندوز ۱۰ است. اکنون کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه‌هایی مانند Paint 3D محتوای ۳بعدی طراحی کنند و ساخته‌های خود را بر روی شبکه عظیمی با نام Remix3D قرار دهند تا دیگر کاربران نیز از آن استفاده کنند.

mypeoplebar

همچنین از این پس کاربران می‌توانند راحت‌تر از همیشه با دوستان خود در ارتباط باشند. با اضافه شدن قسمتی به نام My People به نوار وظیفه، اکنون کاربران می‌توانند سریع‌تر و آسان‌تر از همیشه محتوای موردنظرشان را با دوستان‌شان به‌اشتراک بگذارند.

streaming_beam

برای آن‌دسته از کاربرانی که به انجام بازی‌های ویدیویی علاقه‌ی زیادی دارند و از قضا عادت به استریم بازی‌های ویدیویی‌شان دارند، شاید خبر ادغام سرویس Beam با ویندوز ۱۰ خبر هیجان‌انگیزی باشد. به‌همین‌سبب، از این پس افرادی که علاقه به استریم بازی‌هایشان دارند می‌توانند بدون نصب هیچ‌گونه برنامه‌ی جداگانه‌ای، از طریق خود ویندوز این کار را انجام دهند.

windows-10-mobile-lumia

در این به‌روزرسانی، مایکروسافت توجه ویژه‌ای بر ویندوز ۱۰ موبایل کرده و قصد دارد با ایجاد بهبودهایی در قابلیت کانتینیوم، تجربه‌ای مشابه کار با ویندوز ۱۰ PC را برای کاربران فراهم آورد. همچنین قابلیت‌های شخصی‌سازی بیش‌تری به کانتینیوم اضافه شده که مطمئنا برای کاربران خشنودکننده خواهد بود.

microsoft-edge-creators-update

مایکروسافت مرورگر اج را هم بی‌نصیب نگذاشته و قصد دارد ویژگی‌های سه‌بعدی را به این مرورگر اضافه کند. به همین سبب، کاربران هالولنز می‌توانند اشیای سه‌بعدی‌ای که در دنیای وب مشاهده می‌کنند را به دنیای واقعیت مجازی این هدست بیاورند. همچنین مدیریت زبانه‌ها نیز در این نسخه بهبود یافته است.

action-centers

اکشن‌سنتر قرار است بهبودهای بیش‌تری را در به‌روزرسانی کریترز دریافت کند. برای نمونه رابط‌کاربری برای بعضی از اعلانیه‌ها بهبود یافته است. همچنین آیکون‌های دسترسی سریع نیز لطیف‌تر شده‌اند. لازم‌به‌ذکر است که در به‌روزرسانی خالقان، کاربران می‌توانند نور صفحه‌نمایش را از طریق اکشن‌سنتر کم و زیاد کنند که ویژگی بسیار خوبی به شمار می‌رود.

mail-app-improvements

مایکروسافت قصد دارد در به‌روزرسانی کریترز یک‌سری ویژگی جدید را به اپلیکیشن Mail اضافه کند. از مهم‌ترین تغییرات در این به‌روزرسانی می‌توان به امکان باز کردن پیام در پنجره‌ی جدید، اشاره‌کردن به افراد با استفاده از نماد @ و پاسخ ایمیل‌ها از طریق دسترسی سریع (Quick Action) اشاره کرد.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید