ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

بینگ

Bing


توضیح خلاصه

ماه مه سال ۲۰۰۹ بود که استیو بالمر از موتور جست و جوی شرکت مایکروسافت یعنی بینگ رونمایی کرد. موتور جست و جویی که به بیش از ۴۰ زبان در میان چندین هزار وبسایت جست و جو می کند. بینگ و گوگل دو موتور جست و جوی قدرتمندی هستند که بانک اطلاعاتی خود را از موتور جست و جوی دیگری کامل نمی کنند و بانک اطلاعاتی کاملی دارند. بینگ پس از گوگل دومین موتور جست و جوی قدرتمند جهان است و بسیاری از موتور های جست و جو نظیر یاهو،Ask و... اطلاعات خود را در جست و جو از بینگ می گیرند.


توضیحات کامل

بینگ در حال حاضر ماهانه نزدیک به ۳۵۰ میلیون بازدید کننده دارد و تاکنون نزدیک ۲۱٫۳ درصد سهم جست و جو در اینترنت را به خود اختصاص داده و در رتبه دومین موتور جست و جوی برتر قرار گرفته است. این موتور جست و جو قبل با نام های لایو سرچ یا ام اس ان سرچ شناخته می شد و به نوعی بینگ از سال ۱۹۹۸ فعال است اما فعالیت اصلی این موتور جست و جو با نام بینگ از سال ۲۰۰۹ آغاز شد و مایکروسافت سرچ وبسایت ها و سرویس های خود را حالا از طریق بینگ انجام می دهد. در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد جست و جو های سیری (دستیار صوتی اپل در آیفون ها) به بینگ ختم می شود و همچنین این موتور جست و جو، موتور جست و جوی پیش فرض مرورگر مایکروسافت اینترنت اکسپلورر و مایکروسافت اج و همچنین دستیار صوتی کرتانا است. ویندوز ۱۰ و حضور کرتانا در آن نقش بسزایی در بالاتر رفتن سهم جست و جوی این موتور جست و جو داشته است.

تصویر صفحه اول موتور جست و جوی بینگ با مرورگر مایکروسافت اج در ویندوز 10

تصویر صفحه اول موتور جست و جوی بینگ با مرورگر مایکروسافت اج در ویندوز ۱۰

بینگ هم اکنون نوزدهمین وبسایت جهان است و بیشترین بازدیدکننده این وبسایت از آمریکا با ۱۴٫۱ درصد است و بینگ رتبه ۲۴ را در میان وبسایت های آمریکا به خود اختصاص داده است. بینگ در ایران استقبال آنچنانی ندارد و رتبه این وبسایت در ایران ۶۴ است.

بینگ بانک اطلاعاتی کمتری نسبت به موتور جست و جوی گوگل دارد اما شکل منظم تر و بهتری نسبت به موتور جست و جوی گوگل دارد. الگوریتم جست و جوی بینگ بر اساس کلمات کلیدی است و الگوریتمی شبیه به موتور جست و جوی گوگل دارد. مایکروسافت روز به روز این موتور جست و جو را توسعه داده و به بهتر شدن این موتور جست و جو کمک کرده است. با توجه به آمار و ارقام چند سال اخیر و رشد موتور جست و جوی بینگ می توان آینده خوبی را برای این موتور جست و جو پیش بینی کرد.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید