ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

بیل گیتس

Bill Gates


توضیح خلاصه

بیل گیتس یکی از بزرگ ترین کارآفرینان و خیرین جهان، موسس مایکروسافت، یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری و فعال در زمینه های مختلف تکنولوژی در جهان است. بر طبق آمار های جهانی سال هاست که بیل گیتس ثروتمند ترین فرد جهان شناخته می شود.


توضیحات کامل

بیل گیتس کیست؟

بیل گیتس در سال ۱۹۵۵ در شهر سیاتل واشنگتین آمریکا متولد شد و اولین بار در سن ۱۳ سالگی علاقه خود به برنامه نویسی کامپیوتر را نشان داد. و بعد ها او به همراهی دوست قدیمی و همکارش پل آلن، با نشان دادن توانایی و خلاقیت خود در تکنولوزی، استراتژی و حتی ترفند های هوشمندانه تجاری، موفق به تاسیس بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان، مایکروسافت شدند و در پی آن بیل گیتس به یکی از ثروتمند ترین افراد حال حاضر جهان بدل شد. در سال ۲۰۱۴ بیل گیتس در بیانه ای کناره گیری خود را از ریاست هیئت مدیره مایکروسافت اعلام کرد. علاوه بر آن بیل گیتس و همسرش در زمینه فعالیت های بشر دوستانه فعالیت های بسیاری کرده اند.

2016-11-18_21-29-25ویلیام هنری گیتس سوم، ملغب به بیل گیتس در تاریخ ۲۸ اکتبر سال ۱۹۹۵ در سیاتل مرکز ایالت واشنگتون در ایالات متحده آمریکا متولد شد. پدرش ویلیام گیتس دوم وکیل دادگستری و فردی برجسته در سیاتل و مادرش “ماری مک ولم” آموزگار، فعال امور خیریه و یکی از اعضای هیئت مدیره “United Way International” بود. علاوه بر این بیل گیتس دارای دو خواهر یکی بزرگتر و دیگری کوچکتر از خود بود. در رابطه با خانواده او عنوان شده که فضای خانوادگی آنها بسیار گرم و صمیمی، و حس رقابت با دیگران در خانواده ی آنها نهادینه بوده است که در پی آن می توان گفت این حس به بیل گیتس جوان نیز منتقل شده و او این ویژگی شخصیتی را به خوبی از خانواده ی خود به ارث برده است. علاوه بر این او همواره خانواده خود را مشوق فعالیت های خود معرفی کرده است.

رابطه بیل گیتس با مادرش بسیار نزدیک بوده و مادر او فعالیت های بسیاری در زمینه های بشر دوستانه و همکاری با موسسات خیریه داشته است مادر بیل همچنین در چندین شرکت از جمله یک بانک که توسط پدر بزرگ او در سیاتل تاسیس شده و شرکت IBM، همکاری هایی داشته است.

gates-and-allenهموارد بیل گیتس را فردی باذکاوت معرفی می کنند و این ذکاوت در کودکی او نیز مشهود است به طوری که بیشتر دایره المعارف را در سن ۸ سالگی از بر بوده است. او همچنین بزرگترین نشانه استعداد شگرف خود را در سن ۱۱ سالگی به نمایش گذاشت هنگامی که در مسابقه ای برای حفظ کردن انجیل که قرار بود قسمت های ۵ تا ۷ انجیل متیو را همراه چند دانش آموز، هر کدام قسمتی از آن را حفظ کنند، او تمام چند فصل را که شامل ۲۰۰۰ کلمه می شد به تنهایی و بدون تنها یک اشتباه از حفظ کرده بود.

اولین بار بیل گیتس علاقه خود به برنامه نویسی کامپیوتر را در سن ۱۳ سالگی در مدرسه Lakeside نشان داد و بعد ها این علاقه را در دانشگاه دنبال کرد. او در سال ۱۹۶۸ در مرکز کامپیوتر به همراه پل آلن، برنامه نویسی را آغاز کرد. و در سال ۱۹۷۳ به دانشگاه هاروارد راه یافت. بعد ها بیل گیتس دانشگاه را رها کرده و به همراه دوست دوران کودکی خود، پل آلن، مایکروسافت را تاسیس کرد.

در حال حاضر به عنوان موسس اصلی مایکروسافت بیل گیتس یکی از با نفوذ ترین و ثروتمند ترین افراد جهان است و در جدید ترین آمار ها میزان ثروت او چیزی حدود ۸۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. در سال های اخیر او از کار کردن تمام وقت بازنشسته شده و در عوض روی بنیاد خیریه خود “بنیاد خیریه Bill & Melinda Gates” تمرکز کرده است.

بیل گیتس موسس مایکروسافت

مایکروسافت توسط بیل گیتس و دوستش پل آلن در ۴ آپریل ۱۹۷۵، به منظور توسعه و فروش زبان های برنامه نویسی توسعه داده شده توسط آنها تاسیس شد و بعد ها در سال ۱۹۷۶ هنگامی که قراردادی با MITTS به منظور توسعه یک سیستم عامل برای میکرو کامپیوتر آنها امضا کردند کار آنها شکل جدی تری به خود گرفت. اوایل بیل گیتس تنها به تولید کدها می پرداخت و بعد این شرکت در ده ۸۰ میلادی با توسعه MS-DOS و پس از آن با Windows، تمرکز خود را روی کامپیوتر های شخصی و سیستم عامل های مورد استفاده در آنها گذاشت. بعد از ارائه عمومی سهام شرکت در سال ۱۹۸۶ طبق آمار از میان کارمندان مایکروسافت ۳ میلیاردر و ۱۲,۰۰۰ میلیونر به جامعه آمریکا معرفی شدن که همه اینها نشان از موفقیت شرکت تاسیس شده توسط بیل گیتس و پل آلن دارد.

allen-and-gates-2بزرگترین نقطه عطف شرکت مایکروسافت و بیل گیتس در سال ۱۹۸۰ رخ داد هنگامی که شرکت IBM سیستم عامل آنها، MS-DOS را به عنوان سیستم عامل معماری جدید کامپیوتر های جدیدش پذیرفت و در پی آن در دهه ۸۰ IBM به یکی از بزرگترین تولید کننده های کامپیوتر های شخصی جهان و رهبر معماری کامپیوتر های PC بدل شد به طوری که دیگر شرکت ها نیز به دنباله روی آن اقدام به تولید کامپیوتر های شخصی مشابه کامپیوتر های IBM کردند. در این میان مایکروسافت تمام تلاش خود را صرف فروش سیستم عامل و نرم افزار های خود به این شرکت ها کرد در نتیجه دقیقاً از جایی که بازار کامپیوتر های شخصی رونق پیدا کرد مایکروسافت به عنوان بزرگترین تولید کننده نرم افزار های این معماری شناخته شده به شکلی که هیچ شرکتی حتی توانایی نزدیک شدن به بازار و میزان حجم تجارت این شرکت در این بخش را نداشت.

از ده ۹۰ به بعد فعالیت های شرکت مایکروسافت بسیار گسترده شد و با خرید شرکت های بزرگ و کوچک دیگر که در این شرکت ادغام شدند در ضمینه های مختلف تکنولوژی ورود پیدا کرد.

ویندوز و بیل گیتس

windows-1-0در ۱۹۹۰ مایکروسافت اولین نسخه از ویندوز خود را به بازار عرضه کرد. این عرضه را می توان نقطه عطف دیگری نه تنها برای شرکت مایکروسافت بلکه برای دنیای سیستم عامل ها به حساب آورد زیرا رابط کاربری گرافیکی به جای متنی جایگزین شده بود. ویندوز به سرعت عنوان پرفروش ترین سیستم عامل بازار را کسب کرد و سهم قابل توجهی از بازار سیستم عامل ها را مال خود ساخت. در سال ۱۹۹۵ ، ویندوز ۹۵ به بازار عرضه شد و ویژگی ها و قابلیت های جدید فراوانی را به کاربران خود عرضه کرد. بعد ها از سیستم به کار رفته در این ویندوز به عنوان اساس ویندوز های ۲۰۰۰، XP و حتی ویستا استفاده شد.

mte5ntu2mze2mji2mdi5mdy3بیل گیتش در طول سالهای فعالیت و ریاست خود بر مایکروسافت همواره مشتاق توسعه فعالیت های تجاری شرکت بوده است برای مثال: مایکروسافت اینترنت اکسپلورر برای سال های متمادی بیشترین ضریب نفوذ را میان کاربران مرورگر ها داشت، اگر چه بعضی دلیل این امر را وجود پیش فرض آن در تمام ورژن های ویندوز می دانند و در سال های اخیر نیز جایگاه آن با فراز و نشیب هایی رو به رو بوده است. به هر حال می توان گفت مایکروسافت اکثراً در عناوین مختلف نرم افزاری موفق بوده است.

بیل گیتس ثروتمند ترین فرد جهان

bill-gates-net-worthبیل گیتس با تاسیس مایکروسافت و شعار “یک کامپیوتر بر روی هر میز و در هر خانه” هرگز گمان نمی کرد که در ۳۰ سالگی به کمک شرکت خود به ثروتمند ترین فرد جهان بدل شود. در جدید ترین لیست منتشر شده از سوی Business Insider که به معرفی ۵۰ شخص ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۶ می پردازد، بیل گیتس هم اکنون و با ثروتی معادل ۸۷.۴ میلیارد دلار، ثروتمند ترین فرد جهان به شمار می رود. البته بیل گیتس سال هاست که این عنوان را یدک می کشد. همچنین همواره در آمار های مختلف نام او را در کنار نام سیاست مداران و بزرگان مذهبی به عنوان یکی از قدرتمند ترین افراد جهان ذکر کرده اند. وی سالانه میزان زیادی از سرمایه ی خود را صرف اهداف خیرخواهانه و بشر دوستانه می کند. از جمله علایق ثروتمند ترین فرد جان را می توان کلکسیون کتاب های نایاب و تابلو های نقاشی دانست. در سال ۱۹۹۸ او رکوردی برای خرید تابلوی ۳۶ میلیون دلاری وینسلو هومر ثبت کرد.

فعالیت های بشر دوستانه بیل گیتس

بیل گیتس در سال ۱۹۹۲ با ملیندا همسر فرانسوی خود ازدواج کرد. حاصل ازدواج آنها سه فرزند بوده است. بیل به همراه همسرش بنیاد “Bill & Melinda Gates” را بنا نهاد. بیل گیتس اعلام کرده است که برای تاسیس این بنیاد “داوید راکفلر” را الگو خود قرار داده است و مانند راکفلر بیل گیتس هم دنبال کنند مشکلات جهانی است که توسط دولت ها نادیده گرفته شده اند. همچنین او علاقه بسیاری به بهبود استاندارد های تحصیلات عمومی برای دانش آموزان در ایالات متحده آمریکا دارد. او برای این فعالیت ها با افراد بسیاری همکاری می کند و حتی غیر از سرمایه گذاری های شخصی، سرمایه های قابل توجهی را هم از دیگر افراد جذب کرده است. در سال ۲۰۱۰ بود که بیل گیتس،ملیندا گیتس و وارن بافت، Giving Pledge را به عنوان جامعه ای متشکل از ثروتمند ترین افراد جهان که میزان زیادی از ثروت خود را به کار های خیر خواهانه و بشر دوستانه اختصاص می دهند راه اندازی کردند.

mte4mdazndewntmyoti2otkwاز سال ۲۰۰۸ بیل گیتس به صورت تمام وقت در بنیاد خیریه خود مشغول فعالیت های خیریه شده است و طبق آمار تخمین زده می شود که بیل و همسرش ملیندا گیتس چیزی در حدود ۲۸ میلیون دلار، که شامل ۸ میلیون دلار برای ارتقاع سلامت جهانی شده است، را صرف فعالیت های خیریه و بشر دوستانه کرده اند.

bill-melinda-gatesبیشتر توجه بنیاد گیتس برای امور خیره مربوط به بهبود سلامتی، کاهش بیماری ها و همینطور مشکلات محیط زیست است. بنیاد گیتس همیشه توجه ویژه ای به محیط زیست داشته به طوری که سال ۲۰۱۵ مبلغ ۱ میلیار دلار صرف پروژه انرژی های پاک کرد و در این مورد عنوان کرد که کمک به تکنولوژی های سبز کمک به کاهش اثرات گرمایش زمین است.

 بنیاد بیل و ملیندا گیتس، بزرگ ترین بنیاد خیریه خصوصی در جهان است.

خانه بیل گیتس

bill-gates-home-1500x1000یکی از حواشی پیرامون بیل گیتس منزل اون و تکنولوزی های بکار رفته در آن می باشد. بر طبق گزارشات این منزل که ۶۶ هزار متر مربع مساحت دارد، ارزشی معادل ۱۲۳.۵۴ میلیون دلار دارد. البته بیل گیتس آن را در سال ۱۹۹۸ به مبلغ ۲ میلیون دلار خریداری کرده و هم اکنون مالیات این خانه سالیانه حدود ۱ میلیون دلار می باشد.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید