ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

بیم

Beam


توضیح خلاصه

بیم یا Beam نام سرویسی تعاملی است که به کاربران اجازه‌ی استریم بازی‌هایی که در حال انجام‌دادنشان هستند را می‌دهد. نحوه‌ی کار این سرویس درست مانند سرویس Twitch است، با این تفاوت که کاربران نیز می‌توانند در بازی نقشی داشته باشند.


توضیحات کامل

beam-microsoft

اگر علاقه به تماشای انجامِ بازیِ دیگر گیمرها داشته باشید، مطمئنا با نام سرویس‌های استریم ویدیو مانند توییچ آشنا هستید. این سرویس‌ها که روزبه‌روز به تعداد کاربران‌شان نیز اضافه می‌شوند برای شرکتی مانند مایکروسافت که خود در صنعت گیم نقش به‌سزایی دارد، بسیار با اهمیت هستند.مایکروسافت نیز با شناخت درست این موضوع، در مردادماه سال ۱۳۹۵ اقدام به خرید سرویس استریم بازی‌ بیم کرد تا از مزایای آن برای گیمرهای ویندوز ۱۰ و اکس‌باکس بهره ببرد.

beam-microsoft-acquisition-feature-image-cropped

از نکاتی که این سرویس را متمایز از دیگر سرویس‌های مشابه نظیر توییچ و … می‌کند، تعاملی بودن آن است. بدین معنی که کاربران تنها بیننده‌ی صرف نیستند و می‌توانند با کلیک‌کردن، در روند بازی تاثیر بگذارند. همچنین نرخ تاخیر این سرویس زیر ۱ ثانیه است که در مقابل توییچ رقم بسیار قابل توجهی است زیرا گاهی سرویس توییچ تاخیری تا چند ثانیه را نیز داشته است. این بدین معنی می‌باشد که تصویری را مشاهده می‌کنید که آناً در حال رخ‌دادن است.

در کنفرانسی که مایکروسافت در آبان ۹۵ برای به‌روزرسانی کریترز و محصولات جدیدش تدارک دیده بود، خبر از ادغام این سرویس با اکس‌باکس و ویندوز ۱۰ داده شد. بر همین اساس، کاربران ویندوز ۱۰ با دریافت به‌روزرسانی کریترز می‌توانستند به صورت بومی(Native) از قابلیت استریم بازی‌های ویدیویی بر روی شبکه‌ی بیم بهره‌مند گردند.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید
برچسب: - - -