ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

حالت ذخیره باتری

Battery saver


توضیح خلاصه

حالت ذخیره باتری یا حالت باتری سیور یکی از کاربردی ترین استاندارد هایی است که در تمام گوشی های هوشمند در چند سال اخیر استفاده می شود. یک قابلیت بسیار کاربردی و ساده که به کاربر این امکان را می دهد تا ساعات بیشتری بتواند از گوشی خود استفاده کند.


توضیحات کامل

در حالت باتری سیور دستگاه به طور خودکار نور صفحه نمایش را کمتر می کند تا باتری کمتری مصرف شود و همچنین برخی برنامه های فعال در پس زمنیه نیز با فعال سازی این قابلیت غیرفعال می شوند تا انرژی بیشتری ذخیره شود. در ویندوز ۱۰ موبایل نیز این قابلیت وجود دارد و توسط این قابلیت می توانید ساعات بیشتری از گوشی خود استفاده کنید.

با غیر فعال شدن برنامه های پس زمینه نوتیفیکیشن ها نیز غیر فعال می شود و دستگاه در حالت باتری سیور کمترین میزان مصرف شارژ را دارد. البته حالت باتری سیور یکی از مواردی است که می تواند به ذخیره سازی بیشتر باتری گوشی کمک کند و عوامل دیگری نیز مثل اتصال به Cellular Data، وای فای، بلوتوث و… نیز می تواند به ذخیره بیشتر باتری گوشی کمک کند.

wp_ss_20161209_0001

برای فعال سازی قابلیت باتری سیور در ویندوز ۱۰ موبایل کافیست از اکشن سنتر (نوار نوتیفیکیشن ها) گزینه Battery saver را فعال کنید و نیز می توانید با مراجعه به تنظیمات (Setting) » قسمت سیستم (System) » باتری (Battery)، گزینه باتری سیور یا حالت ذخیره باتری را فعال کنید. همچنین می توانید درصدی از باتری دستگاه را تعیین کنید که بعد از آن دستگاه حالت باتری سیور را به صورت خودکار روشن کند.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید