ویــکی فــون

توضیح واژه های مرتبط با محصولات مایکروسافت

درخواست واژه
لطفا صبر کنید
تعداد کل واژه ها: 62

حالت هواپیما

Airplane mode


توضیح خلاصه

حالت هواپیما یا Airplane mode یکی از استاندارد هایی است که در تمام گوشی های هوشمند رعایت می شود و با این قابلیت کاربر دیگر نیازی نیست در داخل هواپیما گوشی خود را خاموش کند و با قرار دادن بر روی حالت هواپیما می تواند در طول پرواز از امکانات دیگر گوشی خود از جمله اتصال به وای فای استفاده کند.


توضیحات کامل

در حالت هواپیما تمامی شبکه های مخابراتی، رادیو و فرکانس های آن از تلفن همراه قطع می شود و کاربر از دسترس خارج می شود. هنگامی که گوشی بر روی حالت هواپیما است امکان برقراری تماس از طریق شبکه های مخابراتی وجود ندارد اما امکان اتصال به وای فای وجود دارد و کاربر در هنگام پرواز هواپیما می تواند از اینترنت هواپیما استفاده کند و نیز کاربر می تواند رادیو و بلوتوث را نیز فعال و استفاده کند.

سیستم عامل ویندوز هم از این استاندارد برخوردار است و تمامی گوشی ها و تبلت های ویندوزفون و ویندوز ۱۰ این قابلیت را دارا هستند و کاربر می تواند با مراجعه به تنظیمات حالت هواپیما را فعال کند و نیز از طریق دسترسی به اکشن سنتر هم امکان فعال سازی این قابلیت وجود دارد.

wp_ss_20161129_0001

اما استفاده از حالت هواپیما فقط محدود به استفاده داخل هواپیما نیست و در موارد دیگری هم استفاده می شود که یکی از مهم ترین موارد استفاده، فعال سازی آن هنگام خواب مخصوصا برای افرادی است که گوشی خود را نزدیک خود نگه می دارند بسیاری از پزشکان و محققان بر این عقیده اند که امواج رادیویی موبایل هنگام خواب برای بدن بسیار مضر است و پیشنهاد می کنند حدودا نیم ساعت قبل از خواب این حالت را فعال کنید. چراکه فعال سازی این قابلیت هنگام خواب تمام امواج رادیویی متصل به گوشی را قطع می کند و باعث می شود خواب راحت تری داشته باشید.

چیزی از قلم افتاده

مطلب را اصلاح کنید!
لطفا صبر کنید